Афіша Тернополян | Зробити стартовою Стрічка новин  RSS Стрічка новин   Реєстрація Вхід
                                     

ГЛЯНЕЦЬ

 
 

Використання планшета. Заглядаємо за межі


   Глянець / Твоє життя / Стиль:
"Планшетному комп'ютеру в тому вигляді, в якому в кінці січня 2010 року широкій громадськості його представив глава компанії Apple Стів Джобс, проголосивши тим самим початок посткомпьютерної ери, виповнилося три роки. За цей час десятки виробників випустили сотні різноманітних, часом вражаючих уяву своїми відтінками, розмірами, формами, наповненням та аксесуарами моделей. А у свідомості покупців факт існування і необхідності планшета в повсякденному житті був міцно зафіксований нечуваними сумами, які виділялися відділам маркетингу на просування і рекламу."

Як результат: Apple рапортує про 100 мільйонів проданих iPad, перші партії новітніх моделей від Google і Amazon розкуповуються за лічені хвилини, а на виставці високих технологій CES 2013 компанія Acer опускає планку вартості планшета до 119 євро. Не кажучи вже про існування планшетів для дітей, суперміцних планшетів для використання в найсуворіших умовах, телефонів, схожих на планшети і планшетів, схожих на телефони і, 20-дюймового планшета зробленого компанією Panasonic - з екраном Ultra HD (3840х2560 пікселів).

І ось ми переходимо до суті. Як використовувати планшет? Реклама переконує нас, що планшет - це пристрій для споживання контенту і мультимедійних розваг: книги, музика, фотографії, соціальні мережі, ігри, відеочат.



Але планшет - це не тільки звичайна «читалка» або спосіб подивитися по дорозі на роботу нову серію «Доктора Хауса»... Ах, він нарешті закінчився? Тоді нову серію «Доктора Хто». Так само як планшетні ігри не обмежуються одними Angry Birds і Cut the Rope.

Давай разом подумаємо про варіанти використання планшета на кожен день і приміряємо нестандартне до стандартного або звичайне до незвичайного, вже як вийде, а також способи їх купівлі, хоча б наприклад на сайті 
доски ру, де є достаньо пропозицій продажу, як нових, так і вживаних планшетів.


Навігаційна система


Насамперед планшет може і повинен використовуватися як автомобільний навігатор. Тому що може. У порівнянні з традиційними навігаторами, планшет має кілька незаперечних плюсів: він набагато більш функціональний, виглядає акуратніше, його можна носити з собою в якості пішохідного навігатора (і не тільки). Середньостатистичний планшет в сферичному вакуумі за своїми характеристиками багато перевершує такий же сферичний автонавігатор. Що дозволяє не тільки легко і швидко закачувати в нього різноманітні картографічні програми (не сподобалася одна, спробуємо іншу), але також використовувати просунуті можливості типу Street View - фото огляд вулиць. Не сперечаємося, існують авто навігатори з можливістю завантаження додаткових програм навігації, але часом створюється відчуття, що додана ця «фіча» «для галочки» і явно не для звичайний людей (бо ж програмісти - це надлюди).




Великий, яскравий і барвистий екран планшета ніби спеціально створювався для навігації. І немає, десять дюймів на торпеді "Оки" це не багато і не страшно. Все, що нам знадобиться, це зарядний пристрій у прикурювачі і універсальний тримач. Такі, як правило, оснащені розсувними захопленнями, що дозволяють закріпити планшет будь-якої форми і з діагоналлю екрану до 11 дюймів.

Ясна річ, що для навігації буде найкраще, якщо планшет виявиться оснащений вбудованим GPS-модулем. Але якщо ні... ритуальний танець з бубном за століття не втратив захопливості - можна підчепити до планшета смартфон з GPS або спеціальний самостійний GPS-передавач, використовуючи для цього bluetooth-з'єднання.


А коли ми говорили, що планшет набагато більш функціональний, ніж автонавігатор, то мали на увазі не тільки споживання мультимедійного контенту. Спеціальні додатки (встановлюються окремо) можуть перетворити планшет в електронний спідометр і заміряти швидкість, прискорення, висоту, відстань, витрати палива і багато іншого. Ну що, вперед?


Планшет як другий дисплей


Використання двох моніторів не тільки виглядає круто і професійно, підвищує самооцінку і вагу в очах колег і знайомих, це, як би банально не звучало, ще й зручно.

Отже, знімаємо зі стегон пов'язку і головний убір з пір'я, ховаємо бубон - це все нам більше не знадобиться. Алгоритм дій такий: перевіряємо, що комп'ютер і планшет знаходяться в одній бездротової Wi-Fi-мережі, завантажуємо програмку для планшета (наприклад, iDisplay, Redfly ScreenSlider або MaxiVista). Різні програми підходять для різних в'язок «планшет-комп’ютер», таких як iPad-PC, або iPad-Mac, або Android-PC і т.д. Встановлюємо клієнт на комп'ютер і відкриваємо додаток на планшеті.




Все. Залежно від конкретної програми і зв'язки, може бути, знадобиться пара додаткових рухів тіла, але про це послужливо повідомить сама програма. А так - наостанок клік мишкою і рух пальцем по планшету, і перед нами додатковий сенсорний екран для основного монітора, який в змозі полегшити роботу з багатьма завданнями. Наприклад, на планшет можна додати віджети, оновлення новинних стрічок, календар і т.п. Єдине, що для комфортної роботи з планшетом при моніторі може знадобитися, так це підставка.

Настільний календар, фото рамка і музичний центр


І раз ми заговорили про підставки, то планшет для роботи потрібен не постійно, поки він знаходиться в зоні досяжності. А щоб він не лежав без діла, нехай краще простоює з користю. Для цього випущено неймовірну кількість різноманітних підставок, кредлів і док-станцій для всіх типів планшетів. Серед них є виключно декоративні речі, наприклад, підставка з половинки натурального дерев'яного поліна з випиляної щілиною для планшета, яка ефектно виглядає з запущеним на пристрої додатком, що імітує багаття або камін. Але є так само і док-станції з колонками, які перетворять планшет в наворочений музичний центр. «Джага-джага» з парою кнопок, і кімната вже не офіс, а танцпол.



Або ось. Цифрова фото рамка - це, звичайно, прикольно. Особливо, якщо її не треба купувати. Але окремий пристрій, який здатний тільки на те, щоб показувати фоточки? Інша справа, коли можна, ситуативно викликати фото рамку по одним дотиком пальця, тобто поставити планшет в кредл і включити слайд-шоу зі свіжих картинок. Переваги очевидні: використовуємо тоді, коли потрібно ; екрани планшетів кращі ; деякі фото рамки вартують як два планшети ; модуль Wi-Fi в цифрових фото рамках - все ще розкіш, і найгірше, завантажувати фотографії в рамку нудно. Стрімкий розвиток систем зберігання інформації «в хмарі» дозволяє мати всю свою фото колекцію на всіх своїх пристроях, підключених до Інтернету. Цифрова фото рамка до такого типу пристроїв поки не відноситься.


А ще планшет може бути настільним календарем. Причому програм для такої простої трансформації настільки багато, що можна «відтворити» собі хоч у вигляді 31 числа і одного слова, хоч православний календар з усіма державними святами Сан-Марино, нагадуваннями про НЕ випиту вчасно склянку молока і необхідність морально підготуватися до походу в тренажерний зал.


На всі руки майстер


До слова, планшет може замінити деяку кількість громіздких предметів. Про додатки, в яких потрібно, попередньо струсивши, відкривати пляшку шампанського або, пересмикнувши затвор, натиснути курок пістолета, говорити не станемо (хоча реалістичність відтворення звуків може виручити в деяких ситуаціях). Але ось рулетка, будівельний рівень (ватерпас) або мірна склянка - це дійсно корисно. І якщо використання вбудованого в планшет акселерометра для управління бульбашкою повітря в рідині кольору лайма вже увійшло в звичку великої кількості чоловіків, то ще не всі дівчата пристосували свій планшет для кухні. І даремно.



Як виглядає рецепт в кухонній книзі, з покоління в покоління передається від бабусі до онуки? Змішати це з тим, попередньо нарізавши це в інше. Обсмажувати до появи характерних звуків у шлунку.


Картинка, якщо є, то чорно-біла і вельми умовна. А так - все набувається з досвідом. Ага-ага. І пересічний торт-мурашник стає схожий на покинутий жителями термітник.

Планшет в даному сюжеті виступає в ролі справжнього гуру кулінарії, кишенькової Юлії Висоцької. Велика кількість додатків «збірників рецептів» вражає уяву. З барвистими покроковими ілюстраціями. Кому не вистачає картинок, додають відеоролики з інструкціями «миємо руки перед готуванням» до «викладаємо на тарілки». З можливістю додати коментар, внести свої пропозиції або «лайкнути» рецепт.

Так от, про мірні склянки. Встановлюємо додаток, підносимо до екрану, на якому зображений Самий Звичайний Стакан ™ - улюблений повсякденний. Пальцями надаємо екранній склянці форму нашого, відчутного. І тепер планшет розповість, скільки в мірній склянці чого. Інформації в ньому багато - від цукру і борошна до горішків, ягід і бульйону і міряє він вагу і об'єм. Не подобаються мілілітри, потрібні унції? Запросто. Тут же - відображення калорійності вмісту склянки.


Або ось незалежні таймери, розраховані на п'ять красиво намальованих конфорок і випічку в духовці. Кожному таймеру можна надати назву, поставити на паузу, коли прийде час зняти з неї.

Або додаток - «холодильник», що містить інформацію більш ніж про 40 продуктів. Мало? А порахуй зараз, що лежить зараз у твоєму. Функція холодильника-інформатора - підказки про зберігання продуктів. Як довго, в якому відділенні.


Нові іграшки!


Кількість процесорних ядер, об'єм оперативної пам'яті, щільність пікселів дисплея виробники планшетів нарощують не тільки заради річного бонусу за виручку. Мобільні ігри за три роки зробили настільки якісний ривок, що окремі тайтли за якістю графіки перевершують тільки-тільки зняту з виробництва консоль Sony PlayStation 2. Буває таке, що деякі випускають ігрові планшети - той же самий прямокутник з округленими кутами, але тільки на корпус додані механічні ігрові кнопки. Виходить сама натуральна портативна ігрова приставка, тільки величезна.

Крім мобільних ігор, планшети можна використовувати і для трохи нетрадиційних забав, тобто для управління самими що не на є справжніми модельками вертольотів, машинок та іншим технопарком. Зв'язок, як правило, здійснюється за bluetooth-канали, а на планшет попередньо встановлюється невеликий додаток. Від гвинта, дубль другий.



Книги, музика, фотографії, соціальні мережі, ігри, відеочат - все це тільки верхівка айсберга можливостей сучасного планшета. Під водою ж приховано набагато більше. І розглянули ми тільки найочевидніше - неймовірне. Тому що обмежує сферу застосування планшета тільки наша фантазія. Наприклад, якщо після жаркої баталії в мобільну Mass Effect планшет перегрівся, то пристроєм можна розтопити шоколад, щоб вмочати в нього полуницю. Фантазуй!








  Додати коментар:

  Головна | Глянець | Афіша | Погода | Куди піти | Куди поїхати | Оголошення | Довідник | Архів фільмів
  Експорт з сайту : Додати свою інформацію
головна сторінка

copyright © afisha.ternopil.ua
Всі права захищені. Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на afisha.ternopil.ua
Реклама на сайті Тел: +38 097 357 29 62 Пошта: redaktor@afisha.ternopil.ua
Дизайн створено за підтримки gorod.dp.ua
Вісник Тернополян