Фестиваль вареників
1 жовтня на хуторі "Вороняча Слобідка" відбудеться фестиваль вареників. Уже три роки поспіль на хуторі зеленого туризму "Вороняча Слобідка" проходять фестивалі борщів. З цього року до них додасться ще й фестиваль вареників. 12 господинь позмагаються між собою в цьому мистецтві і приготують вареники з картоплею та грибами, куркою і капустою, вишнями і малиною, сиром та іншими начинками.
Кожна жінка представить на суд 200-300 вареників, які учасники заходу з'їдять зі сметаною та узваром за святковим столом. Кращу господиню виберуть голосуванням всі присутні. А всі охочі зможуть взяти участь у чемпіонаті зі швидкісного поїдання вареників та дегустації продукту «без рук».
Крім вареничної складової свята, на фестивалі буде багато чого цікавого. Наприклад, всі бажаючі зможуть взяти участь у будівництві "Козацької вареничній" з екологічно чистих матеріалів - дерева, очерету і глини. Народні кухарі продемонструють, як випікати хліб у російської печі і готувати сало в шоколаді. У програмі також майстер-класи з гончарної справи, різьблення по дереву, плетіння ляльок-мотанок, оберегів.
Крім того, гостей заходу чекає чимало приємних несподіванок. Наприклад, тут можна буде на власні очі побачити, як випікається хліб у справжньої російської печі, і спробувати горезвісне «сало в шоколаді».
- Рецепт хліба перших переселенців XVIII століття ми відшукали у господинь - він дістався їм від прабабок, - розповідає Віктор Михайлович. - Ми будемо випікати цей хліб у старовинній російської печі, яку зараз будують спеціально до свята. Що стосується сала в шоколаді - це досить смачний продукт, який можна буде не тільки скуштувати, а й навчитися його готувати.
Також, у програмі сільського свята - народні слобожанські ігри, виступ фольклорних колективів, катання на конях та майстер-класи з народних ремесел - гончарної справи, розпису по дереву, лозоплетіння, мистецтву виробництва ляльок-мотанок, оберегів, прикрас з природного матеріалу.
Для любителів зеленого туризму та історії проведуть екскурсії по хутору, земляній фортеці Св. Параскеви Української оборонної лінії (споруди 1731-1742г.), завдяки якій утворилися села Мелихівка і Парасковея і була заселена більша частина півдня Харківської губернії. А любителів експериментальної археології чекає знайомство з відтвореним будинком-землянкою давніх готів, які проживали на цій землі в 3-5 століттях н.е.
Джерело: http://www.thisisukraine.org/
|