Афіша Тернополян | Зробити стартовою Стрічка новин  RSS Стрічка новин   Реєстрація Вхід
                                     

АФІША

 

ДЛЯ ДІТЕЙ   ·   КІНО   ·   КУДИ ПОЇХАТИ   ·   КУЛЬТУРА   ·   МУЗИКА   ·   НАВЧАННЯ   ·   СПОРТ   ·   ЦЕРКВА

  Монтсеррат Кабалье

Монтсеррат Кабалье


Ця велика оперна діва приміряла на себе близько півтори сотні образів. Вона вважається національною гордістю Іспанії, а перелік її звань і нагород займе багато сторінок. У неї безліч орденів і медалей, а крім того вона отримала негласне звання «співачки з золотим серцем» - завдяки своїй широкій благодійної діяльності у світі. Блискучі ролі в операх «Марія Стюарт» і «Лукреція Борджіа», «Тоска» і «Адріана Лекуврер», «Саломея» і багатьох-багатьох інших ... «Її стиль - це з'єднання інтимності самого акта співу і високих пристрастей, свято сильних і все -таки дуже ніжних і чистих емоцій. Стиль Кабальє - весь в радісному і безгрішним насолоді життям, музикою, спілкуванням з людьми і природою. Це не означає, що в її регістрі немає трагічних нот. »« У самому її голосі вже полягає обіцянку раю », - говорять музичні критики, додаючи, що під час співу« здається, що вона вся розчиняється в звуці ».

Марія де Монтсеррат Кабальє Вівіана Консепсьон-і-Фолк (таке її повне ім'я) з'явилася на світ 12 квітня 1933 року, в дуже бідній сім'ї. Батько на той час працював на підприємстві хімічних добрив, а мати Анна - скрізь, де тільки вдавалося знайти роботу. Батьки дали своєї дочки ім'я за назвою місцевої священної гірської вершини (там знаходиться монастир, що носить ім'я Богоматері, званої каталонцями святий Марією Монтсеррат). У сім'ї панувала безпросвітна бідність. Але вже тоді у неї була мрія .... З самого раннього дитинства Монтсеррат обожнювала слухати музику по радіо. В 7 років батьки взяли дівчинку з собою на оперу, і смерть мадам Баттерфляй настільки вразила її, що всю дорогу з театру додому Монтсеррат проплакала ... Сльозами, втім, справа не закінчилася. Вона вивчила арію головної героїні по платівці і поряд з цим прийняла тверде рішення стати оперною співачкою. І неодмінно багатою і знаменитою.

У 14 років Монтсеррат вже брала уроки співу. А незабаром, поряд з цим, почала вивчати комерційну експертизу ...

Зовсім важко стало, коли захворів батько, та так, що був змушений піти з роботи. Тоді майбутня співачка пішла шляхом відомої оперної героїні Кармен і влаштувалася на фабрику - вишивати носові хустки. Ким вона тільки не працювала з тих пір! Закрійницею, продавщицею, швачкою. Однак навчання не кидала. Більше того, вивчала англійську і французьку.

І невідомо ще, як склалася б її життя, якщо б не подружжя Бельтран Мата - меценати, пристрасно бажали допомагати якому-небудь юному таланту. Подружжя виплачували починаючій співачці посібник в 1000 песет, щоб у неї була можливість продовжити навчання. Завдяки їх старанням Кабальє потрапила в знамениту Барселонскую консерваторію «Лісі».

Викладачка-угорка Еугеніо Кемени миттєво оцінила, який алмаз потрапив їй у руки, і протягом чотирьох років ретельно надавала йому огранювання. Вона дала своїй учениці систему своїх дихальних вправ, які та досі робить вранці.

Пізніше сім'я Бельтран «направила» талановиту дівчину до Італії, на превеликий баритону Раймундо Торресу, сплативши всі витрати.

Перше італійське прослуховування закінчилося невдачею. «Іди додому, вийди заміж, тобі треба займатися дітьми і кухнею», - почула дівчина. Але вона відрізнялася завзятістю, і незабаром виявилася у флорентійському театрі «Maggio Fiorentino». Потім був контракт з Оперним театром Базеля, потім - Бременський оперний театр.

Справжнє міжнародне визнання прийшло до співачки в 1965 році. Виною тому знову став випадок. Тоді, їй запропонували замінити американську співачку Мерілін Хорн в нью-йорскском Карнегі-Холі, що виконувала партію Лукреції Борджіа. Овація в залі тривала більше 20 хвилин ...

На наступний день газета «The New York Times» опублікувала матеріал із заголовком: «Каллас + Тебальді = Кабальє». Таким чином, Кабальє була зарахована до великих світу цього. За дивним збігом цей же рік став останнім у театральній кар'єрі Марії Каллас. Нібито вона передала свої повноваження нову зірку.

Доля Кабальє з тих пір була вирішена: всі її виступ зазначалося яскравим успіхом. Публіка Великого Колонного залу Кремля і Білого дому Вашингтона, Аудиторії Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку і Залу Народу в Пекіні брала її з розпростертими обіймами. Монтсератт виступала з найвідомішими диригентами: Бернстайном, Караяном, Лівайн, Meta, Солті, співаками Хосе Каррерасом, Пласідо Домінго, Лучано Паваротті, Мерилін Хорн, Альфредо Краусом ...

У 1974 році вона виконала одну з найблискучіших своїх партій - партію Норми. У тому ж році Кабальє-Норму почула і Москва - до столиці приїхав на гастролі театр «La Scala». У 80-і вона почала кілька розширювати «жанрову» область своєї творчості ... Фредді Меркьюрі, соліст групи «Queen», був ярим шанувальником її таланту. При зустрічі вони проспівали під фортепіано всю ніч. Мерк'юрі написав на честь неї п'єсу «Exercises in Free Love», яку вона згодом виконала вперше в Лондоні, в присутності самого співака. Але вершиною їхньої спільної творчості, став, безумовно, знаменитий хіт «Барселона». Пізніше, в альбом «Друзі на все життя», увійдуть її дуети з Вангелісом, Джонні Холідея, Лізою Нілссон ... Вона не раз потрапляла в різні поп-чарти.

Але головною, звичайно, завжди залишалася опера. У її репертуарі понад 125 оперних партій. Усього Кабальє записала 40 повних опер.

Кабальє допомагала починаючому Хосе Каррерас, виводячи його з собою на сцену в операх «Набукко» і «Лукреції Борджіа». Саме після виконання партій в операх цих до нього прийшов успіх. Коли Хосе, багато пізніше, захворів на лейкемію, Монтсеррат всіляко допомагала йому боротися з хворобою і організувала для нього концерт на головній площі Барселони. І те, що співак зміг повернутися на сцену, - багато в чому її заслуга.

Російські ЗМІ дуже часто згадують і творчий союз «Кабальє-Басков». Їхнє знайомство відбулося в Санкт-Петербурзі в 2000 році. З тих пір Микола Басков зарахований до учнів великої Кабальє. Причому та, за чутками, займається з ним у себе вдома абсолютно безкоштовно. Час від часу вони дають спільні концерти.

Ось така вона багатоманітним. Жінка, яка говорить: «У житті ні від чого не треба відмовлятися. Життя - кращий університет у світі ».

 Архів подій що відблися у розділі "Куди поїхати"  




Додати відгук:
  Головна | Глянець | Афіша | Погода | Куди піти | Куди поїхати | Оголошення | Довідник | Архів фільмів
  Експорт з сайту : Додати свою інформацію
головна сторінка

copyright © afisha.ternopil.ua
Всі права захищені. Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на afisha.ternopil.ua
Реклама на сайті Тел: +38 097 357 29 62 Пошта: redaktor@afisha.ternopil.ua
Дизайн створено за підтримки gorod.dp.ua
Вісник Тернополян