Весела Вдова
Оперета на дві дії Франца Легара
за мотивами п'єси Анрі Мельяка «Аташе посольства» лібретто Віктора Леона і Лео Штайна постановка народного артиста Угорської Республіки Міклоша Сінетара
редакція - Іштван Каллаї (Угорщина) російський текст - Сергій Вольський вірші - Сергій Вольський, Володимир Мас і Михайло Червінський музичний керівник і диригент - заслужений артист Росії Андрій Алексєєв художник - заслужений артист Угорської Республіки Міклош Фехер художник по костюмах - Фанні Кеменеш (Угорщина) балетмейстер - Ласло Петі (Угорщина) хормейстер - Олексій Нефедов диригент - Пітер Гут (Австрія)
Прем'єра вистави відбулася 5 листопада 2006 року.
Маленькій республіці Монтеверді загрожує небезпека. Її золотий фонд, рівний двадцяти мільйонам, належить молодій вдові Ганні Ватажки, і якщо вона вийде заміж за чужинця - Монтеверде збанкрутує ... Навколо цієї «тривожної» обставини і розгортаються події дотепної оперети Франца Легара «Весела вдова». Отже, необхідно захистити вдову від іноземних залицяльників, щоб її мільйони при новому шлюбі не стали надбанням іншої держави. Місія порятунку батьківщини покладено на посла республіки в Парижі - барона Зетта. Дізнавшись про мільйони Ганни, чоловіки просто збожеволіли - вони всі вважають себе претендентами на руку молодої вдови. А поява самої Ганни ще більше розпалює їх пристрасті. І поки всі будують плани, придумуючи, як заманити в свої тенета багату красуню, вона зустрічає чоловіка своєї мрії - привабливого, мужнього, іронічного і він не бажає одружуватися на мільйонах - він хоче одружитися за коханням. З оперети «Весела вдова», вперше поставленої 20 грудня 1905 в Театрі ан дер Він, почалася всесвітня слава Франца Легара. Сьогодні неможливо уявити репертуар музичних театрів без «Веселої вдови» - одного з найбільш виконуваних творів великого композитора. Великий російський композитор С. В. Рахманінов, подивившись у свій час цю оперету в Парижі, був у захваті і визнав твір геніальним.
|