“ЖИВА БІБЛІОТЕКА”. МІСЦЕ, ДЕ КНИГИ МОЖУТЬ ГОВОРИТИ!
Перша "Жива бібліотека” з’явилася 11 років тому в Данії. Її концепцію розробила данська неурядова молодіжна організація "Зупини насильство” (Stop the Violence). Відтоді ця ідея поширилася по всьому світу, була втілена в життя у понад 45 країнах.
Мета "Живої бібліотеки” - боротьба зі стереотипами та упередженнями, що склалися в суспільстві щодо певних груп людей: сексуальних, расових, національних та релігійних меншин, людей, котрі живуть закритими групами або ж є прихильниками непопулярних ідей.
Усі ми маємо стереотипи про інших людей. Інші люди мають певні упередження щодо нас. Це не завжди погано. Стереотипи навіть бувають корисними, адже допомагають орієнтуватися у величезному потоці інформації та економлять наш час. Простіше пристати на поширену в суспільстві думку, аніж перевіряти все самому. Але важливо пам'ятати, що люди не завжди такі, як ми про них думаємо.
Буддисти, правозахисники, біженці, геї, феміністки, кримські татари - чи ви коли-небудь зустрічали їх особисто? Чи маєте стереотипи й упередження щодо цих людей? Що ви знаєте про їхнє життя? Підтвердіть або спростуйте свої уявлення про них, ставши читачем "Живої бібліотеки”.
|