Афіша Тернополян | Зробити стартовою Стрічка новин  RSS Стрічка новин   Реєстрація Вхід
                                     

ГЛЯНЕЦЬ

 
 

Київ на вихідних


   Глянець / Твоє життя / Подорожі:
"Перше, що знадобиться туристу, бажаючому погуляти Києвом - «столиці Русі», а нині - столиці України, це досить міцні ноги. Стара і найбільш цікава частина міста розташована на високому березі Дніпра з його особливим рельєфом - «піднятися» і «спуститися» для київських вулиць не метафора, а реальність, частина його вулиць так і називається - «спуски». Серед них і знаменитий Андріївський узвіз, якого не мине жоден турист."

Втім, подорож традиційно починається з іншої знакової вулиці. У Києві вона називається Хрещатик. До неї досить просто дістатися на метро від вокзалу - по прямій це три зупинки, а вже від Хрещатика легко піднятися практично до всіх інших визначних пам'ятках Києва. Центральна вулиця Києва особливо цікава по вихідних - справа в тому, що Хрещатик, порівняно зі знаковими вулицями інших столиць, відносно невеликий - всього 1.2 кілометра, тому «транспортну артерію» у вихідні закривають для машин і віддають туристам, які полюбляють оселятися в навколишніх міні готелях, і місцевим жителям для прогулянок. Правда з архітектури Хрещатик дещо поступається іншим вулицям Києва, його вдома відновлювали після війни, тому більша частина будівель тут - звичний сталінський ампір, характерний для центрів багатьох великих радянських міст.

 

З одного боку Хрещатик впирається в Бессарабський ринок, сучасна будівля яка торік відзначила своє сторіччя, хоча безпосередньо ринок на цьому місці знаходився довше. З іншого - виходить на відомий Майдан Незалежності (або площа Незалежності). Найзнаменитіша площа України «відзначена» великим підземним торговим центром, заплутаним переходом в однойменне метро, і чималою кількістю сучасних статуй, у яких охоче фотографуються туристи. Також фактично на Майдані, в одному з будинків, його обступили, розташовується така «пам'ятка», як Макдональдс. Харчова цінність гамбургерів в країні смачної і недорогої української кухні викликає сумніви (хоча деякі туристи думають інакше), але будівля також працює непоганим орієнтиром - за ним піднімаються вгору вулиці, практично кожна з яких виведе туриста наверх, до знаменитої Софії Київської, а також її архітектурному «побратиму», іншому найстаршому собору Києва - Михайлівському.

 

На даний момент Софія Київська є музеєм-заповідником, де можна побачити фрагменти мозаїк часів «зародження української державності», Михайлівський собор же - діючий, що належить українській православній церкві. Також на площі перед Михайлівським собором розташувався український «побратим» Мідного Вершника - пам'ятник Хмельницькому. До речі, вулиці, що піднімаються до соборів, як і площі, також носять назву Софіївська та Михайлівська.

 

Бажаючим продовжити своє знайомство з київськими старожитностями можна порекомендувати пройти трохи далі - на вулицю Десятинна, що вважається однією з найдавніших вулиць Києва, до місцевого історичному музею. Ну а звідти, трохи звернувши, можна вже вийти на Андріївський узвіз. Вийти можна, орієнтуючись на здаля помітні вигадливі барочні куполи Андріївської церкви - до речі, творіння Растреллі, єдино вціліле в Києві. Можна орієнтуватися також по вуличним художникам, «окупували» вуличку. У величезний сувенірний ринок Андріївський узвіз перетворений практично весь - причому серед «стандартних» картин попадаються і дивовижні авторські роботи. До речі, закуповуватися сувенірами цікавіше у вихідні, а ще більше майстрів з різних країв з'являється тут в День міста та День незалежності України.

 

Втім, це не єдине, що на цій вулиці може привабити туристів - тут як мінімум два цікавих музеї - музей Булгакова і музей «Історії однієї вулиці», і самого Андріївського узвозу. Також тут розташовані художні галереї, театр та інші цікаві місця. А якщо, не доходячи Андріївського узвозу, згорнути на Пейзажну алею, можна виявити дивовижні творіння сучасних художників - їх прикладні твори мистецтва, начебто лавок, фонтанів та дитячого містечка, з'явилися в місті буквально в останні кілька років, однак вже завоювали любов туристів.


міні готель, Туризм, миниотель, Київ


  Додати коментар:

  Головна | Глянець | Афіша | Погода | Куди піти | Куди поїхати | Оголошення | Довідник | Архів фільмів
  Експорт з сайту : Додати свою інформацію
головна сторінка

copyright © afisha.ternopil.ua
Всі права захищені. Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на afisha.ternopil.ua
Реклама на сайті Тел: +38 097 357 29 62 Пошта: redaktor@afisha.ternopil.ua
Дизайн створено за підтримки gorod.dp.ua
Вісник Тернополян