Афіша Тернополян | Зробити стартовою Стрічка новин  RSS Стрічка новин   Реєстрація Вхід
                                     

ГЛЯНЕЦЬ

 
 

Сухий каньйон та "Паща Дракона"


   Глянець / Твоє життя / Подорожі:
"Так само цікавий і легко доступний маршрут. В ясний літній або осінній день варто прогулятися вздовж річки Глибокий Яр-невеликої притоки річки Мзимта."

Дістатися до початку пішохідного маршруту можна на автобусах № 135 (із Адлера) або №105 (від ж / д вокзалу Сочі). Перед тим, як залишати будиночки, в яких проживаєте, обов'язково взуйте спортивне взуття. Рано вранці від шосе «Красная поляна» добираємося до села Монастир. Проходимо трохи вперед по дорозі (близько 150 м) до вказівника «Ущелина Ахцу», повертаємо вправо і спускаємося вниз по Партизанській. Дорога спускається до Мзимта. По дорозі вліво - відгалуження на Адлерский лососевий рибозавод. Якщо дуже хочеться покуштувати цієї рибки - ласкаво просимо. А ми продовжуємо шлях вниз, повз кафе «Аріана». Воно працює тільки в літній сезон. По мосту переходимо на лівий берег. Через горіховий сад йдемо вниз за течією. Якщо він закритий, вліво від моста спускаємося до самої води, проходимо під мостом і знову простуємо поміж рікою і горіховим садом. Незабаром побачимо навіси і столи пікнікового комплексу "Бережок".

Пройшовши "Бережок" потрапляємо на добре втоптану стежку вздовж річки. Через 12-15 хвилин неквапливого кроку, спусків і підйомів підходимо до гирла річки Глибокий Яр. Тут варто перепочити і помилуватися Мзимта. Влітку працює бар і можна покуштувати гарячих шашликів. Захочеться хлюпнути в кров адреналіну - спробуйте переправитися на інший бік річки Мзимта, сидячи в спеціальній колисці, підвішеній до троса! Подальший шлях лежить вверх вздовж правого берега річки Глибокий Яр. До водоспаду близько 500 метрів. Ущелина, якою прокладена стежка, замикається прямовисною стіною, з якої падає струмінь води. Після сильних і тривалих дощів - це вражаюче і грізне видовище! Зверху зі стіни можуть падати камені, тому підходити до її підніжжя небезпечно. Висота водоспаду 41,5 метра. Це один з найвищих водоспадів в околицях міста.

Під водоспадом знаходиться невелика водойма і вхід до печери, Паща дракона, загальна протяжність якої близько 1000 метрів. У цій печері недалеко від входу підземна річка утворює водоспад висотою майже 18 метрів, а сама річка має подвійне русло, поверхневе і підземне, і два водоспади - зовнішній і внутрішній. Кришталево прозора чиста гірська вода виривається з печери, як магма з жерла вулкана. Повертаючись назад, зліва помітите невелий водоскат і водоспад близько 9 метрів висоти - в 100 метрах нижче від головного водоспаду.

Якщо у вас є час і бажання ще прогулятися, то від дерев'яних будівель в гирлі річки Глибокий Яр знаходимо стежинку, яка круто піднімається по лівобережному схилу ущелини. Через 15-20 хвилин неквапливого підйому (менше 500 метрів) досягаємо руїн середньовічного християнського храму на останках древньої фортеці, складеної з місцевого вапняку. Оглянувши її, піднімаємося вище ще приблизно 500 метрів по гребеню і звертаємо вліво (вище йти не треба!). Стежина через 500-600 метрів призведе до річки Глибокий Яр. Спускаємося до неї. Тут відмінне місце для стоянки - широкий кам'янистий майданчик в руслі річки. Стежка продовжується на іншому березі, в'ється по сонячним галявинкам серед букового лісу, заростей чорниці та азалії, траверсує по схилу, потім спускається до втоптаної стежки, по якій Ви вже проходили на початку подорожі. Це приблизно 800-900 метрів від місця стоянки. Таким чином, загальна протяжність великого кільця - 2,5 км. Повернення вже знайомим шляхом - через горіховий сад, міст через Мзимту, підйом до зупинки «Монастир».

Під час сильних дощів і паводків, коли вода швидко піднімається, проходити даний маршрут не рекомендується. На щастя, це буває дуже рідко.


адлер гостевые дома


  Додати коментар:

  Головна | Глянець | Афіша | Погода | Куди піти | Куди поїхати | Оголошення | Довідник | Архів фільмів
  Експорт з сайту : Додати свою інформацію
головна сторінка

copyright © afisha.ternopil.ua
Всі права захищені. Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на afisha.ternopil.ua
Реклама на сайті Тел: +38 097 357 29 62 Пошта: redaktor@afisha.ternopil.ua
Дизайн створено за підтримки gorod.dp.ua
Вісник Тернополян