"Хороший фільм, але не продовження «Району № 9», а швидше більш дорога надбудова над ним."
2154, людство забруднило планету і остаточно розділилося на два соціуми - на Землі живуть бідняки, які працюють за копійки, а багатії переселилися на космічну станцію Елізіум, де є все, включаючи просунуті медичні капсули, що діагностують і зцілюють будь-які хвороби. Макс (Деймон) з дитинства мріяв потрапити на Елізіум, а тут у нього з'являється вагомий стимул - на виробництві він отримує смертельну дозу радіації, яка вб'є його через п'ять днів. Єдиний шанс вижити - дістатися до однієї з диво-капсул на Елізіумі ...
Кадр з фільму «Елізіум - рай не на Землі»
Зйомки фільму пройшли ще в 2011 році, спочатку «Елізіум» повинен був вийти в прокат в кінці 2012 року
Неймовірний касовий успіх «Району № 9» новачка Ніла Бломкампа багатьох застав зненацька, але фільм вартував кожного долара з тих 210 мільйонів, які він заробив у світовому прокаті. Технічно відточений фантастичний бойовик з центральним актором, потужним гуманістичним меседжем і, найголовніше, зроблений з душею не міг не знайти відгуку в серцях глядачів. Другого творіння Бломкампа нам довелося чекати чотири роки, але чи варто було воно того, відповісти з ходу важко.
Кадр з фільму «Елізіум - рай не на Землі»
Спочатку головну роль у картині пропонували Емінему, але той наполягав на тому, щоб зйомки пройшли в Детройті
Якщо почати з хорошого, то «Елізіум», без жодних сумнівів, масштабніше, ефектніше і грунтовніше «Району» - це велика голлівудська фантастика з чудово проробленим світом, якісними спецефектами і зіркою світового рівня в головній ролі. Чесно кажучи, після перегляду задаєшся питанням: на що метри блокбастеробудування примудряються спускати по 200 з гаком мільйонів доларів, якщо Бломкамп зміг зняти настільки видовищне і насичене екшеном і спецефектами кіно всього за 90 мільйонів? Нікуди не поділися і гуманістичний меседж, і душа, що забезпечили «Району № 9» культовий статус. Боротьба маленьких, але стійких духом людей за мрії, право на щастя, саме життя як і раніше займають у «Елізіумі» центральне місце.
Кадр з фільму «Елізіум - рай не на Землі»
Але з цього випливає і проблема: на жаль, для Бломкампа це всього лише повторення пройденого, розказане на новому технічному рівні, але не пропонує нічого принципово нового, виступ «начисто» після генеральної репетиції (яка і так пройшла блискуче). Так, він розширив світ, поглибив історію, додав півтонів там, де їх не вистачало, ввів кілька яскравих персонажів, але пройшов вже колись пройденою стежкою. Що саме по собі не так вже і зле (в історії, зрештою, залишився «Відчайдушний», а «Музиканта» зараз пам'ятають тільки пуристи), але все ж може розчарувати тих, хто після «Району № 9» побачив у Бломкамп безкомпромісного реформатора жанру.
Цікаво, що найбільш виграшна роль знову у Шарлто Коуплі - його мерзотний найманець Крюгер миттю прибирає всіх, кому не пощастило потрапити з ним в один кадр. Авторитетів для нього немає - будь то знатний харизматик Метт Деймон або оскарівська лауреатка Джоді Фостер, Коуплі знову показує шалену енергетику молодого Роберта Де Ніро. Ось тільки його акторський дар, здається, більш різноплановий: складно повірити, що забутий «товариш Новосельцев» з «Району № 9», веселун з «Команди А» і безжалісний вбивця з «Елізіум» - один і той же чоловік.