Афіша Тернополян | Зробити стартовою Стрічка новин  RSS Стрічка новин   Реєстрація Вхід
                                     

ГЛЯНЕЦЬ

 
 

Жіночий роман: якого смаку книжкова любов на сніданок?


   Глянець / Література / Огляд:
"З продуктів і страв, які зустрічаються в назвах книг про кохання, може вийти чудове частування."

Афіша  підібрала чотири таких романи, і ось який вийшов з цього сніданок. Гарячий шоколад, хліб та помідори, а на десерт яблуко - ось такий смак у любові на сніданок. Доречі, короткі історії про кохання можна почитати на сайті книги и журналы, де зібрана велика підбірка журналів для жінок.

«Нехай буде яблуко» Михайло Єсеновський (видавництво «Арт Хаус медіа», 2010)




У дитинстві Мишко Єсеновський читав вигадані історії і мріяв бути астрономом. Вступив до Московського технологічного університету, закінчив аспірантуру і викладав студентам складні дисципліни. Коли Михайлу виповнилося 33 роки, виявилося, що дитинство не минуло і рветься назовні смішними розповідями і віршами. Грайливими, як у Григорія Остера, але ніжніше; нелогічними, як у Данила Хармса, але добріше. Іноді Єсеновський використовує псевдонім, як Льюїс Керролл, і підписується Денисом Семіколбасовим. Але його все одно легко впізнають, читають, люблять і роздають премії. Його «Людожери» повчили «Синього птаха» за творчу зухвалість, фантазію і оригінальність, а «Головне шпигунське питання» назвали книгою року -2009. «Нехай буде яблуко» - перша книга Єсеновського для дорослих і дітей. Про любов! З передмови: «... про любов малюка, хлопчика, підлітка, юнака - до мами, дівчаткам від чотирьох до тридцяти чотирьох, до самого себе і до всіх інших, таким несхожим на тебе самого». Маленькі некеровані історії, в яких все дивно - слова, події та персонажі. Радійте, смійтеся і бережіть в собі дитину.

«Хліб по воді» Ірвін Шоу (видавництво «АСТ», 2011)




Один з останніх романів американського письменника Ірвіна Шоу, психолога, новеліста і майстра найтоншої інтриги. Епіграфом до роману служить фраза з Еклезіаста: «Хліб свій пускай по воді, бо по багатьох днях знов знайдеш його». Простіше кажучи, що посієш, те й пожнеш. Ми спостерігаємо за життям сім'ї, цілком нормальних, навіть симпатичних людей зі своїми недоліками, але все ж вони близькі, люблять і піклуються одне про одного. Участь сторонньої людини з нібито добрими намірами призводить до розпаду сімейних відносин. Шоу розповідає, як буває в житті, не даючи відповідей. Тільки питання: що таке щастя, любов, самотність? Що є життя і її сенс? Чим обернеться хліб, відпущений по воді? Наситить або отруїть? Візитна картка Ірвіна Шоу - повернути картинку так, щоб читач почав думати і шукати власні відповіді. Найкращі ліки від стереотипних думок і вчинків.

«Смажені зелені помідори в кафе» Полустанок» Фенні Флегг (видавництво «Фантом Пресс», 2010)




Знаменитий роман, написаний Фенні Флегг в 1987 році. Фільм «Смажені зелені помідори» вийшов на екрани в 1991 році і став рекордсменом за касовими зборами: кожен вкладений долар приніс двадцять. Спочатку ми зустрічаємо Евелін, сумну тітоньку віком десь за сорок. Діти Евелін роз'їхалися, чоловікові до неї діла немає, життя безглузде. Попереду хвороби і старість, єдина радість - зжерти шоколадний батончик. Вона прийшла провідати свекруху в будинку престарілих і познайомилася з Нінні - балакучою веселою старенькою, 86-ти років з відмінною пам'яттю. Нінні описує майже піввіковий період з життя невеликого містечка, в якому подруги Іджі і Рут відкрили кафе «Полустанок». І потягнулися туди друзі, знайомі, відвідувачі, бродяги, злидні. Вони ділили біди і радощі в періоди відносного благополуччя, Великої депресії, війни... Слухаючи її, Евелін розуміє, що половина життя ще попереду, а життя дивовижне. Завдяки цьому відкриттю вона змінює ставлення до себе.

«Чампуррадо для дружини мого чоловіка» Лаура Есківель (видавництво «Рипол», 2011)



Раніше роман називався «Шоколад на крутому окропі». Але в народній пам'яті «Шоколад» - це Джонні Депп і Жюльєт Бінош за мотивами роману Джоан Харріс (див. нижче). Так що роман Есківель перевели повторно як «Чампуррадо» - гарячий шоколад по-мексиканськи. «Чампурадо» екранізували в 1992 році. В українському прокаті мав дві назви: «Як вода для шоколаду» і «Обпалені пристрастю». Як вода для шоколаду - це порівняння з чимось необхідним і природним. Як любити або дихати. Ми звикли до твердого шоколаду, вода для нього не викликає асоціацій, і прижилася назва «Обпалені пристрастю». Напівмістична історія, яку нудні люди звинувачують у казковості. Літературний дебют Лаури Есківель. Вона років десять писала сценарії, а потім придумала свою казку (нещодавно так вчинила ЕЛ Джеймс, і ніхто не ображався). Про магію дивної любові - взаємної і нерозділеної, коли головні герої живуть під одним дахом, і всі сили витрачають на те, щоб не дати своїй пристрасті вирватися назовні. У головної героїні є чудовий дар і куховарська книга. Страви, які вона готує з любов'ю, набувають властивостей афродізіака... Читайте або дивіться - ви отримаєте задоволення від цієї чарівної історії і напевно зацікавитесь кухонною магією.






книги и журналы


  Додати коментар:

  Головна | Глянець | Афіша | Погода | Куди піти | Куди поїхати | Оголошення | Довідник | Архів фільмів
  Експорт з сайту : Додати свою інформацію
головна сторінка

copyright © afisha.ternopil.ua
Всі права захищені. Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на afisha.ternopil.ua
Реклама на сайті Тел: +38 097 357 29 62 Пошта: redaktor@afisha.ternopil.ua
Дизайн створено за підтримки gorod.dp.ua
Вісник Тернополян