"Літо - гаряча пора на чорноморському узбережжі, адже сюди приїздять
туристи, спраглі хліба і видовищ, тобто якісного обслуговування і
розваг. Тому влітку настає «бум» сезонних вакансій. Сезонна робота на
морі - відмінна можливість підзаробити грошей у літній період."
Ким можна влаштуватися працювати в приморському місті? Сезонні вакансії відкриваються переважно у сфері обслуговування: в готелях і пансіонатах, ресторанах, парках розваг. Роботодавцям потрібні продавці, покоївки, кухарі, офіціанти, охоронці, садівники, прибиральниці, кухонні працівники, бармени, адміністратори та інших. Якщо у вас є необхідні творчі здібності, ви можете спробувати влаштуватися на роботу аніматором, діджеєм, танцювати або співати в ресторанах , кафе або нічних закладах.
Як правило, сезонна робота на морі користується попитом серед студентів, які хочуть заробити під час літніх канікул і заодно з'їздити на море, поєднавши приємне з корисним. Також сезонними вакансіями можуть цікавитися люди, на основному місці роботи яких, влітку настає «затишшя»: скажімо, вчителі, котрі йдуть у відпустку під час довгих літніх канікул, можуть влітку працювати з дітьми в пансіонатах, санаторіях і будинках відпочинку.
Не варто думати, що сезонна робота на морі - це можливість відпочити на курорті та ще й заробити грошей, замість того щоб витратити їх. Навряд чи у вас буде час і сили валятися на пляжі і хлюпатися в морі: значну частину часу займатиме виконання своїх безпосередніх обов'язків, а у вільний від роботи час сил на пляжний відпочинок може вже і не залишатися. А до кінця сезону деяким на морі вже й дивитися не хочеться.
Звичайно, ніхто не каже, що ви будете «гарувати» від заходу до світанку, але вам необхідно усвідомлювати, що в першу чергу ви їдете працювати, а не відпочивати. Зазвичай сезонна робота на морі - це досить довгий робочий день і лише один вихідний протягом тижня замість двох, так що особливо не розгуляєшся.
Як знайти сезонну роботу? Зазвичай перед початком туристичного сезону сайти з пошуку роботи починають майоріти сезонними вакансіями, так що вам залишається лише вибрати ту вакансію, яка вас найбільше влаштовує, приклад такого сайту ви можете переглянути тут yalta-kik.com. На деякі вакансії (покоївки, офіціанти) беруть практично всіх, хоча досвід роботи, звичайно, буде вітатися. Але є ряд вакансій, які зазвичай вимагають відповідної освіти. До таких вакансій відноситься, скажімо кухар. А в якості аніматорів для роботи з дітьми охочіше наймають педагогів або студентів педагогічних вузів.
Чим раніше ви почнете пошук роботи, тим краще: туристичний сезон починається в травні, так що роботодавці починають пошук персоналу ще навесні. Звичайно, є шанс знайти роботу і пізніше, скажімо, якщо хтось із роботодавців не набрав потрібну кількість персоналу або якщо хтось з працівників звільнився у розпал сезону. Але така ситуація - можлива ознака того, що роботодавець недобросовісний.
До речі, перш ніж погоджуватися на запропоновану вакансію, постарайтеся знайти в Інтернеті відгуки про роботодавця: добре б заздалегідь «розвідати», щоб потім не лити "крокодилячі сльозі". Обов'язково дізнайтеся, чи надає роботодавець проживання та харчування (більшість роботодавців - так). А ось проїзд до місця роботи можуть і не оплатити.
Якщо ви боїтеся самостійно їхати працювати на морі, можете спробувати шукати роботу разом з друзями, родичами, коханою людиною. Якщо ви почнете пошук робочого місця завчасно, високі шанси влаштуватися в одне місце і разом жити і працювати. Так і веселіше, і більше шансів впоратися з труднощами, якщо вони раптом виникнуть. І ще один момент: для більшості робіт вам буде потрібно санітарна книжка, так що варто оформити її заздалегідь.
Сезонна робота на морі - хороший спосіб заробити грошей в літній період. Але щоб у вас все вийшло, потрібно починати шукати роботу заздалегідь і уважно придивлятися до роботодавців. Ну і, звичайно, бути готовим працювати, тому що трудитися доведеться багато і часом до сьомого поту.