"Новорічний стіл неможливо уявити без алкогольних напоїв. Навіть в
компанії непитущих під бій курантів відкривають пляшку шампанського."
Напередодні Нового року ми розповімо які алкогольні напої прийнято вживати в різних країнах світу в новорічну ніч, а також про секрети вибору спиртного.
Безумовно, найпопулярнішим на новорічному столі є шампанське. Але ж у різних країнах світу, в тому числі і в Україні, в найголовнішу ніч року бокали, фужери і чарки наповнюються іншими алкогольними напоями.
Не у всіх країнах світу прийнято відзначати Новий рік з таким розмахом, як в СНД. Наприклад, в Англії, Німеччині, США головним святом вважається Різдво, а Новий рік - свято другорядне. Зате в Болгарії, Чехії та Голландії в новорічну ніч прийнято веселитися від душі.
Що полюбляють пити в новорічну ніч жителі різних країн?
Звичайно, більшість вибирає шампанське. Десь відкрита пляшка шампанського означає початок свята, а десь - його завершення. Так, у Чехії вінцем новорічної ночі є шоколадний торт з шампанським.
У Польщі теж п'ють шампанське, але все-таки традиційним новорічним напоєм в цій країні є горілка.
Цікаве ставлення до алкогольних напоїв в Індії. Взагалі в цій країні строго заборонено пити спиртне на вулицях, але в Новий рік цим правилом нехтують навіть співробітники поліції.
У Франції свято відкривається шампанським, а до кожного блюда подається спеціальне вино. У деяких будинках до цих пір збереглася традиція: господар-винороб повинен цокнутися з бочкою вина, привітати її зі святом і випити за майбутній урожай.
Глінтвейн - ще один дуже популярний новорічний напій. Особливо його люблять в Австрії та Голландії. Австрійці їдять мало в новорічну ніч, а от від гарячого глінтвейну не відмовляється ніхто.
У Голландії застілля починається з шампанського, а опівночі всі виходять на вулицю, і починається масове розпивання глінтвейну. У цій країні глінтвейн не варить тільки ледачий, а п'ють цей напій голландці зі своїми фірмовими пончиками.
В Ірландії напередодні Нового року господарі відкривають двері своїх будинків і пропонують склянку вина кожному, хто захоче стати їх гостем. При цьому вимовляються слова: «За мир у цьому домі і в усьому світі!»
У Великобританії, якщо хтось і відзначає Новий рік, то п'є при цьому зазвичай бренді.
Бельгійці віддають перевагу вину.
Люблять цей напій і в Люксембурзі, але не купують в магазині, а п'ють приготовлений своїми руками. Темпераментні італійці п'ють на свято біле вино, а іспанці - херес.
В деякі країнах взагалі не вживають алкогольні напої в новорічну ніч. Наприклад, у Таїланді - жителі цієї країни балують себе тільки безалкогольними напоями.
Поговоримо про найпопулярніший новорічний напій - шампанське.
В Україні жоден святковий стіл не обходиться без нього. Тоді як правильно вибрати гарне шампанське?
Фахівці запевняють, що якісне шампанське зазвичай коштує дорого. Наприклад, елітні сорти з Франції (Вдова Кліко, Дом Періньон, Будинок Рюйнар, Моет Шандон) дуже гарні, але й коштують вони набагато більше, ніж «Советское».
Зверніть увагу на вміст цукру в напої. В залежності від кількості цукру шампанське може бути:
- Солодке (8% цукру і вище), - Напівсолодке (6%), - Напівсухе (5%), - Сухе (3%), - Брют (до 0,3%).
Вважається, що найбільш дороге і якісне фірмове шампанське - брют. Однак про смаки не сперечаються, і не всім сподобається кислуватий присмак дорогого вина.
Є й інше «правило» вибору шампанського. Якщо ви п'єте шампанське тільки 1-2 рази в році, то вам краще купувати напівсолодке. Тим, хто вживає вино кожен місяць, слід віддавати перевагу сухим маркам. А ось ті, хто балує себе цим напоєм майже кожен день, повинні вибирати брют.
Як визначити гарне шампанське?
Потрібно подивитися пляшку на світло - вино повинно бути чистим і прозорим, колір - приємним. Ніякого осаду не допускається.
Вибирайте шампанське в темній пляшці - світле скло стає причиною того, що шампанське при довгому зберіганні жовтіє, а в його смаку з'являється гіркота.
Уважно вивчіть етикетку напою. Якщо ви побачили написи «з ароматизаторами» або «з добавками», то перед вами - підробка. А ось маркування «витримане» говорить на користь шампанського. Також на етикетці обов'язково мають бути відомості про виробника та місце виробництва вина.
Гарне шампанське закривають пробками з натуральних матеріалів, а не з пластмаси. Коркові пробки більш герметичні і не вступають в реакцію з повітрям.
У якісного, гарного шампанського збалансований багатий тонкий смак. Якщо ви відчули присмак або запах фруктів, ягід, квітів, дріжджів або спирту - значить, перед вами погане вино. Справжнє шампанське не може мати подібні присмаки і запахи.
А ось рослинні (деревина, хвоя, ялівець, евкаліпт) і емпірематіческіе (паленого, горілого, печеного) запахи говорять про хорошу якість напою.
Піна ігристого вина повинна бути легкою, а після того, як вона осяде, на стінках келиха повинні залишитися сліди.
Бульбашки повинні бути маленькими і однаковими за розміром. Проте судити про бульбашках шампанського можна тільки через хвилину після того, як ви наповните келих напоєм.
Окремо варто сказати про келихи для шампанського.
Напій температурою 7-9 градусів (оптимальна температура шампанського перед вживанням) слід наливати у вузькі прозорі келихи середніх розмірів зі скла або кришталю.
Новорічні напої
Які ж ще напої, крім шампанського, входять в 10 найпопулярніших для новорічного столу? Це:
Вибір більшості цих напоїв залежить виключно від гастрономічних пристрастей кожної людини. Наприклад, хтось більше любить віскі, а хтось лікер. Якщо ви віддаєте перевагу якомусь одному напою, то напевно точно знаєте, яку марку краще вибрати і на що звернути увагу при покупці.
Але деякі секрети покупки спиртного таки варто відзначити:
- справжні вина можуть бути від світло-бурштинового до темно-бурштинового, бордового кольорів. У натуральному вини допускається наявність осаду; - при виборі горілки зверніть увагу на ступінь очищення спирту і води. Саме за цим показником можна відрізнити якісну горілку від неякісної; - від витримки текіли залежить її ціна. Чим більше витримка у цього алкогольного напою, тим він приємніше на смак і дорожче оцінюється; - розділяють три види віскі: солодове, зернове і купажовані. Кращим вважається солодове віскі; - якість коньяку та бренді позначається кількістю зірочок на етикетці. Чим їх більше, тим краще напій.