"Домашня ковбаса - безперечний хіт української традиційної кухні.
Вона прикрасить будь-який стіл, і святковий, і повсякденний. Але не
кожна господиня вирішується приготувати цю страву, вважаючи її надто
клопіткою. Наявність електром'ясорубки в будинку робить приготування
домашніх ковбасок настільки простим, що вони цілком можуть стати вашою
коронною стравою."
Два секрети для приготування ковбаси - якісно очищені кишки для оболонки і правильний вибір м'яса для начинки.
Кишки продаються на м'ясних ринках вже в готовому, очищеному і засоленому вигляді. Як правило, їх досить замочити перед готуванням у холодній воді на годину-півтори, щоб видалити надлишки солі.
Але, все ж, краще додатково проконтролювати їх чистоту. Передивіться кожну з них, і якщо виявите недостатньо очищені місця, зіскребіть їх тупою стороною ножа.
Підготовлені кишки з одного кінця зав'язують вузликом, другим кінцем надягають на ручний ковбасний шприц, який йде в комплекті обладнання для домашньої ковбаси «Кухарт», і начиняють їх заздалегідь приготованим фаршем.
Під час начинки важливо стежити, щоб фарш розподілявся рівномірно, не було порожнеч. Але й занадто щільно набивати їх не варто, щоб вони не лопнули під час приготування.
У приготування фаршу теж є свої секрети. Традиційно для домашніх ковбасок використовується свинина. Деякі господині використовують суміш м'яса і сала в пропорції 4 до 1, щоб ковбаса була соковитіше. Але краще, все ж, вибирати просто достатньо жирне м'ясо, наприклад, ошийок. У ньому є внутрішній жир, який дасть ковбасі достатню соковитість, але в той же час не зробить її надмірно жирною, а вже тим більше сальною.
М'ясо перепустіть через м'ясорубку з найбільшою сіткою. Додайте до нього сіль і свіжо змелені спеції і ретельно вимішайте. Тарілку з фаршем потрібно щільно накрити і поставити на добу в холод. Він повинен дозріти і просочитися спеціями.
Дозрілий фарш потрібно ще раз ретельно вимішати і приступати до начинки ковбасок. Якщо фарш сухуватий, додайте в нього трохи води - краще, якщо він буде таким же в'язким, як тільки що після перемелювання.
Начинені ковбаски потрібно в декількох місцях проколоти товстою голкою. Це важливо, тому що під час приготування всередині буде утворюватися пар, який розірве оболонку, якщо не отримає виходу.
Готові ковбаски потрібно 5-7 хвилин проварити в киплячій воді, потім вийняти і просушити їх. Отримані напівфабрикати можна обсмажувати відразу, а можна заморозити і використовувати при потребі.
Ось кілька рецептів, які вам обов'язково сподобаються.