|
8 оригінальних театрів Одеси.
Глянець /
Твоє життя /
Подорожі:
"Такою ви Одесу ще не бачили. У місті з'явилися незвичайні театри, які
перетворюють глядача в актора і встановлюють з ним повний контакт."
Ще 10-15 років тому спектаклі драматичних театрів Одеси були нудні і не цікаві глядачам. Театральні зали часто порожні, а самі одесити їздили за культурним відпочинком в Москву і Київ. Зараз старі одеські театри майже не впізнати. Так, Одеський російський драматичний театр ставить мюзикли, а музично-драматичний театр імені В. Василько обзавівся двома експериментальними сценами - «Глядач на сцені» і «Сцена 38».
Крім того, в Одесі з'явилося багато нових і яскравих театральних проектів. Молоді режисери відходять від традиційних постановок, експериментують і втягують глядача в те, що відбувається на сцені. Та що казати - сама сцена часто відсутня. Наважившись відвідати нові театри, не забудьте прикупити фотоапарат в Одесі, якщо ви з якихось причин забули його взяти в мандрівку. Одну таку місцину з найрізноманітнішими «фотіками» ми вам підкажемо, це магазин Porta-Mix.
Ото ж, вечірні сукні вдягнено, фотоапарати напоготові - в подорож…
Театральная студія «Театр на Чайній» Студія «Театр на Чайній» займає цех колишньої фабрики з розфасування чаю. Зайти в зал для глядачів можна тільки через художню галерею. Основний принцип Театру на Чайній - повна рівноправність актора і глядача, тому зал поділений на дві половини - глядацьку і акторську. Вистави студії (наприклад, «За склом» ) демонструють сплав класики і сучасності. Після представлення глядачів чекає спільне чаювання з акторами.
Театр на Ніжинській У «Театрі на Ніжинській» показують яскраві, музичні та іронічні спектаклі з неповторним одеським колоритом. Одна з найпопулярніших вистав - спектакль-дежавю «Бички в томаті», який відтворює життя одеського дворика 20-х років ХХ століття. На сцені «Театру на Ніжинській» сушиться різнобарвна білизна, смажаться бички, співаються одеські пісні. Глядач поринає у дивну атмосферу одеського життя, підспівує і просить передати йому парочку ароматних рибин.
Одеський культурний центр В Одеському культурному центрі проходять спектаклі молодіжних театрів з різних міст України, Росії, Білорусії та Молдови. Відрікаючись від старих канонів, сучасні режисери встановлюють інтерактивний зв'язок з глядацьким залом. Керівництво Одеського культурного центру ретельно підходить до вибору колективів та вистав, тому тут можна побачити тільки самі оригінальні постановки від наших сусідів.
Театр-студія «Пур ле шанс» Драматичний єврейський театр «Пур ле шанс» - сімейний театр, в якому грають актори -аматори зі своїми дітьми. В емоційних виставах часто піднімається тема співіснування людей різних національностей. У театру «Пур ле шанс» немає своєї сцени, тому вистави проходять в театрі - галереї Олександра Перуцького, в лікувальному закладі «Будинок з Ангелом» або Єврейському культурному центрі «Бейт-Грант».
Театр «Буффон» Театр «Буффон» - молодший брат добре відомої за межами Одеси комік-трупи «Маски». Вистави проходять в крихітному залі з мініатюрною сценою, а актори виконують комічні номери в жанрі салонної клоунади. Під час вистави глядачі контактують з клоунами і один з одним. Вистави в театрі «Буффон» проходять щосуботи, репертуар оновлюється раз на місяць.
Новий театр Новий театр на вулиці Маразліевській, 34А націлений на нове прочитання класики і її адаптацію до сучасності. У репертуарі Нового театру - твори Шекспіра, Достоєвського і Брехта. Молода трупа експериментує, постійно перебуває в пошуку свого глядача і залучає його до дійства. Після закінчення вистави всіх запрошують до обговорення.
Експериментальне театральне об'єднання «ЦЕ» «ЦЕ» - наймолодший театр Одеси, який був створений на базі арт-клубу «Вихід». Перший музичний спектакль «Максаді Екса» був показаний в грудні 2012 року. Він зачіпає тему моральної деградації суспільства і позиціонується режисером як еротична композиція. Однак мова йде про оголення чи не тіла, а душі. Дія відбувається не на сцені, а серед глядачів, які стають співучасниками постановки.
Театр-галерея Олександра Перуцького Театр-галерея Олександра Перуцького на вулиці Канатній, 71 був створений для самореалізаціі талановитих одеситів. У четвер тут виступають музиканти, у п'ятницю - поети. У суботу на сцені йдуть аматорські вистави, а по неділях - збираються знавці анекдотів. Після закінчення вистави глядачів чекає фуршет та приємне спілкування з акторами.
Додати коментар:
|